Ana içeriğe atla

Sosyal Bilimler Enstitüsü disiplinler ve disiplinlerarası anabilim dalları tarafından yürütülmekte olan lisansüstü programların açılması, koordine edilmesi ve geliştirilmesinden sorumludur. Enstitümüzde 11’i disiplinler bazında (Uluslararası İlişkiler, Özel Hukuk, Ekonomi, Felsefe, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Psikoloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Kamu Hukuku, Sosyoloji, İşletme), 12'si ise disiplinlerarası (Enerji Ekonomisi ve Yönetimi, Kültür Politikaları ve Yönetimi, Afet ve İnsani Yardım Yönetimi, Teknoloji Politikaları ve İnovasyon, Yabancı Diller Eğitimi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Ortadoğu Çalışmaları, Kadın ve Aile Çalışmaları, Aile Danışmanlığı, Denetim ve Risk Yönetimi, Medya ve İletişim Çalışmaları, Bilişim ve Teknoloji Hukuku) olmak üzere toplam 23 anabilim dalında yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir. 

Misyonumuz sosyal ve beşeri bilimler ile hukuk bilimlerinde lisansüstü araştırmaların gerçekleştirilmesi için gerekli akademik imkanları sağlamak, öğrencilerimizin özgün araştırmalar yapmasına ve kariyerler planlamalarına destek olmaktır.

Enstitü Kurulu akademik kararları, Enstitü Yönetim Kurulu ise idari kararları almaktadır. Enstitü Müdürü söz konusu kurulların başkanıdır.

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için zorunlu çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.