Ana içeriğe atla

Lisansüstü bilimsel değerlendirme sınav sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlar online başvuru sırasında kullanılan sisteme e-posta adresi ve şifre ile giriş yapılarak öğrenilebilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra “Sonuçlar - Başvuru Sonuçları” sekmesinde bulunan “Değerlendirme Durumu" bağlantısından ilgili sayfaya erişebilirsiniz. Ayrıca bilimsel değerlendirme sınav sonucunuz ve diğer detaylı bilgilere aynı sayfada yan tarafta bulunan "" sembolüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu işlemlere ait ekran görüntüsü için TIKLAYINIZ.

KAYITLAR

Kayıt hakkı kazanan adaylar kesin kayıt işlemlerini 08-12 Ağustos 2022 tarihleri arasında online olarak yapacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylar başvuru sırasında kullanılan sisteme (https://obs.asbu.edu.tr/oibs/ina_app/) e-posta adresi ve şifre ile giriş yaparak kesin kayıt işlemlerini gerçekleştirecektir. Online kayıt için sisteme giriş yaptıktan sonra sırasıyla “Sonuçlar” - “Online Kayıt İşlemleri” - “Online Kayıt Yap” sekmesinden, taahhütname altındaki “Kabul Ediyorum” kutucuğu işaretlendikten sonra sayıların toplamı yazılacak ve kaydet butonuna tıklanacaktır. Kayıtlar 08 Ağustos 2022 Pazartesi günü başlayacak olup 12 Ağustos 2022 Cuma günü saat 23:59’da sona erecektir.

Kesin kayıt sonrası Enstitümüze fiziki olarak veya posta yoluyla herhangi bir belge GÖNDERİLMEYECEKTİR.

 

Tezsiz Yüksek Lisans ve Tezli Yüksek Lisans İkinci Öğretim programlarına kayıt yapan öğrenciler, kayıt esnasında herhangi bir ücret ödemeyecektir. Bu öğrenciler öğrenim ücretini ders kayıt haftasında (19-23 Eylül 2022 tarihleri arasında) ödeyecektir. Ders kayıt haftasında yapılacak olan ödeme işlemi, öğrenci numarası ile birlikte herhangi bir Halkbank şubesine veya Halkbank internet bankacılığından (Ödeme/Vergi- Kurum-Eğitim Ödemeleri- Ödeme Yapılacak Kurum: Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi sekmesinden öğrenci numarası girilerek) yapılacaktır. Herhangi bir IBAN numarasına havale, EFT işlemi ve ATM’lerden ödeme işlemi yapılamamaktadır. Ayrıca Enstitümüze dekont vs. bir belge sunulmayacak olup ödenen öğrenim ücreti sistemde görünecektir. Öğrenim ücreti yatırılmadan ders kayıt işlemi yapılamayacaktır.

NOT: Başka bir Yükseköğretim kurumunda tezsiz yüksek lisans hariç lisansüstü bir programa kayıtlı bulunan öğrenci, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 35. Maddesinin 6. Bendinde belirtilen “Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez.” hükmü uyarınca Üniversitemize kesin kayıt yaptırabilmesi için ilgili üniversiteden kaydını sildirmesi gerekmektedir. Kesin kayıt yapılan tarih itibarıyla herhangi bir lisansüstü programda (tezsiz yüksek lisans hariç) kaydı olan öğrencinin kaydı silinecektir.

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.