Ana içeriğe atla
Program Hakkında

Uygulamadaki sorunlara odaklanan bir öğretim anlayışı ile iş ortamında farklı işletme fonksiyonlarında karşılaşılan sorunların bilimsel ve profesyonel bir bakış açısıyla ele alınarak doğru bir şekilde çözüme bağlanmasına yönelik bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlayan bir programdır.

İşletme yönetimi ve fonksiyonları ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirmek ve/veya iş deneyimi ve birikimlerine akademik/profesyonel bir bakış açısı katmak isteyenler için, Ankara’nın kalbinde tarihî binalarda nezih bir ortamda, donanımlı ve yetkin bir akademik kadronun deneyim ve birikiminden yararlanma olanağı sunmaktadır.

Programda yönetim ve organizasyon, stratejik yönetim, muhasebe, finansal yönetim, mali tablolar analizi, yönetim bilişim sistemleri, pazarlama ve üretim yönetimi konularında kariyer gelişimine katkı sağlayacak temel ve güncel bilgiler yer almaktadır.

İşletme Tezsiz Yüksek Lisans (MBA) Programı'nın öğretim dili Türkçe'dir. Programdan mezun olabilmek için her birisi 3 kredilik 10 dersi  ve dönem projesini en fazla 3 dönemde başarıyla tamamlamış olmak gerekir.

Başvuru Bilgi ve Kabul Koşulları

1) Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren lisans programlarından mezun olmak.

2) Dönem ücreti 4.500,00 TL’dir. (Toplam 9.000,00 TL’ dir. Ücret ilk 2 dönemde ödenir.)

Değerlendirme

Bilimsel Yeterlilik Sınavı'ndan en az 65 puan ve üzeri almış olmak.

İletişim Bilgileri

İşletme Anabilim Dalı

isletme@asbu.edu.tr

Tel: +90 312 596 46 48

       +90 312 596 44 91

       +90 312 596 44 94