Ana içeriğe atla
Program Hakkında

Programın amacı, merkezi kamu kurumlarında görevli uzman ve yöneticiler, organize sanayi bölgeleri, endüstri bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri gibi endüstri komplekslerinin geliştirilmesi ve işleyişinden sorumlu uzman ve yöneticilere sanayi ve teknoloji politikaları alanında teorik ve uygulama becerileri kazandırmaktır. Özellikle, Türkiye’de endüstrinin örgütlenmesi, teknoloji politikalarının belirlenmesi, yerel kalkınma girişimleri ve kamu-üniversite-sanayi işbirliği yönlendirilmesi gibi alanlarda bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, dolayısıyla ilgili kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi sağlanacaktır.

Başvuru Bilgi ve Kabul Koşulları

Yüksek Lisans Programına, Ankara sosyal Bilimler Üniversitesi Lisans Üstü Eğitim Yönetmeliğine uygun olarak iktisadi idari bilimler fakültesi, işletme fakültesi, sosyal ve beşeri bilimler fakültesi, hukuk fakültesi, mühendislik fakültesi ve diğer alanlarda lisans derecesine sahip öğrenciler kabul edilecektir.

Programa başvurabilmek için bir lisans diplomasına sahip olmak ve lisans not ortalamasının 4 üzerinden en az 2 olması gerekmektedir. Programa kabul edilebilmesi için, ilgili mevzuata uygun olarak tezsiz yüksek lisans programına giriş şartları dikkate alınacaktır.

Değerlendirme

Bilimsel Yeterlilik Sınavından en az 65 puan ve üzeri.

İletişim Bilgileri

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hükümet Meydanı No:2 Ulus/ANKARA Tel: 0312 596 44 44-45