Ana içeriğe atla
Program Hakkında

Programın amacı, merkezî kamu kurumlarında görevli uzman ve yöneticiler, organize sanayi bölgeleri, endüstri bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri gibi endüstri komplekslerinin geliştirilmesi ve işleyişinden sorumlu uzman ve yöneticilere sanayi ve teknoloji politikaları alanında teorik bilgi ve uygulama becerileri kazandırmaktır. Bu programla özellikle, Türkiye’de endüstrinin örgütlenmesi, teknoloji politikalarının belirlenmesi, yerel kalkınma girişimleri ve kamu - üniversite - sanayi iş birliği yönlendirilmesi gibi alanlarda bilgi ve becerilerin geliştirilmesi, dolayısıyla ilgili kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi sağlanacaktır.

Başvuru Bilgi ve Kabul Koşulları

Yüksek Lisans Programına, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Lisans Üstü Eğitim Yönetmeliği'ne uygun olarak iktisadi idari bilimler fakültesi, işletme fakültesi, sosyal ve beşeri bilimler fakültesi, hukuk fakültesi, mühendislik fakültesi ve diğer alanlarda lisans derecesine sahip öğrenciler kabul edilecektir.

Programa başvurabilmek için bir lisans diplomasına sahip olmak ve lisans not ortalamasının 4 üzerinden en az 2 olması gerekmektedir. Programa kabul edilişte ilgili mevzuata uygun olarak tezsiz yüksek lisans programına giriş şartları dikkate alınacaktır.

Değerlendirme

Bilimsel Yeterlilik Sınavı'ndan en az 65 puan ve üzeri almış olmak.

İletişim Bilgileri

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hükümet Meydanı No:2 Ulus/ANKARA Tel: 0312 596 44 44-45