Ana içeriğe atla
Program Hakkında

Uygulamadaki sorunlara odaklanan bir öğretim anlayışı ile iş ortamında yönetsel sorunların bilimsel ve profesyonel bir bakış açısıyla ele alınarak doğru bir şekilde çözüme bağlanmasına yönelik bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlayan bir programdır.

Kamu ve/veya özel sektörde etkili yöneticilik için bilgi ve becerilerini geliştirmek ve/veya yöneticilik deneyim ve birikimlerine akademik/profesyonel bir bakış açısı katmak isteyenler için, Ankara’nın kalbinde tarihi binalarda nezih bir ortamda, donanımlı ve yetkin bir akademik kadronun deneyim ve birikiminden yararlanma olanağı sunmaktadır.

Programda, yönetim ve organizasyon temel alt alanları olan stratejik yönetim, örgüt tasarımı, örgütsel davranış ve liderlik ve insan kaynakları yönetimi ile örgütsel gelişim, değişim yönetimi, girişimcilik ve inovasyon, proje yönetimi ve iş ahlakı gibi konularda kariyer gelişimine katkı sağlayacak temel ve güncel bilgiler sağlanmaktadır. 

Yönetim ve Organizasyon Tezsiz Yüksek Lisans Programı'nın öğretim dili Türkçe'dir. Programdan mezun olabilmek için her birisi 3 kredilik 10 dersi ve dönem projesini en fazla 3 dönemde başarıyla tamamlamış olmak gerekir.

Başvuru Bilgi ve Kabul Koşulları

1) Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren lisans programlarından mezun olmak.

2) Dönem ücreti 4.500,00 TL’dir. (Toplam 9.000,00 TL’dir. İlk 2 dönemde ödenir.)

Değerlendirme

Bilimsel Yeterlilik Sınavından en az 65 puan ve üzeri.

Ders Veren Akademik Kadro
İletişim Bilgileri

İşletme Anabilim Dalı

isletme@asbu.edu.tr

Tel: +90 312 596 46 48 

       +90 312 596 44 91

       +90 312 596 44 94